O mnie

„Wszystko czego potrzebujesz do zmiany jest już w Tobie.” To stwierdzenie jest mi bardzo bliskie i chyba najlepiej definiuje moje podejście do pracy jako coach. Umiejętność wydobywania z innych potencjału jest nie tylko fascynująca, ale stanowi przede wszystkim wspaniałą podróż dla obu zaangażowanych stron.

Specyfika mojej pracy wykuwała się wiele lat temu, gdy jeszcze jako student filozofii, zaczynałem swoją pracę z drugim człowiekiem jako Sądowy Kurator Społeczny. Ten czas był znakomitym wprowadzeniem w zawikłane relacje międzyludzkie. Później, jako absolwent filozofii, odnalazłem się w relacjach korporacyjnych zaczynając od asystenta, przez specjalistę by w końcu kontynuować pracę jako Koordynator Działu Szkoleń. Całe moje dotychczasowe doświadczenie zawodowe ogniskowało się wtedy głównie wokół finansów i negocjacji. To właśnie w jednej z takich firm zetknąłem się z regularnymi sesjami coachingowymi, w czasach, gdy coaching nie funkcjonował jeszcze w przestrzeni publicznej.

Jednak pragnienie głębszego rozwoju i nauczania było tak wielkie, że postanowiłem kontynuować swoją karierę jako nauczyciel wiedzy o społeczeństwie i etyki. Fakt, że robiłem coś dla innych, gruntownie rozwijając się przy tym, dawało ogromną satysfakcję.

To doświadczenie pozwoliło nawet na stworzenie autorskiego projektu coachingu kariery ucznia oraz programu klubów rozwojowych dla maturzystów. Aktualnie, od trzech lat pracuję jako  coach w oparciu o kluczowe kompetencje International Coach Federation.

Mam doświadczenie coachingowe w pracy, zarówno z rodzicami jak i nastolatkami borykającymi się z kryzysami okresu dorastania. Pracowałem z uczniami na wszystkich etapach nauki szkolnej, zarówno w szkołach prywatnych, publicznych, jak i Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii.

Studiowałem psychologię dla magistrów na SWPS, magisterium ukończyłem z filozofii, zaś studia podyplomowe z pedagogiki i wiedzy o społeczeństwie. Ponadto ukończyłem Certyfikowany Kurs Biznesu, Coaching relacji i jestem Certyfikowanym Coachem ICF (ACC), specjalizującym się w coachingu kariery oraz coachingu wsparcia. Aktualnie jestem w trakcie szkolenia Trenera Biznesu Akademii SET.

Jestem przekonany, że aby doszło do prawdziwych efektów w zarządzaniu, karierze czy życiu prywatnym, w człowieku musi nastąpić głęboka przemiana. To ona w zasadzie warunkuje kluczowe kompetencje sukcesu i szczęścia, a nie wiedza, o zarządzaniu, karierze czy dobrym życiu.

zdjęcie.jpg