Najczęstsze obszary pracy coachingowej

  • Praca ze stresem

  • Coaching dla osób rozpoczynających nowy etap w życiu

  • Poszerzanie przestrzeni osobistej

  • Zmiana ścieżki zawodowej

  • Zarządzanie sobą w czasie

  • Relacje w rodzinie

  • Relacje w związku

Praca ze stresem

Stres jest integralną częścią naszego życia i co potwierdzają najnowsze badania zawsze będzie nam towarzyszył. Wszelkie próby nieprawidłowego usunięcia go z życia prędzej czy później skończą się ostrymi powikłaniami. Wynika to bowiem z faktu, że stres jest silnie sprzężony z sensem naszego życia tzn, że jeśli jest coś na czym nam zależy, to automatycznie pojawi się reakcja stresowa. Ta forma coachingu ma na celu:

- przetransformowanie negatywnego stresu w pozytywny

- opracowanie indywidualnej strategi do pracy ze stresem

- zdiagnozowanie źródeł własnego stresu

- profilaktykę stresu

Coaching dla osób rozpoczynających nowy etap w swoim życiu

Ta forma coachingu skierowana jest do osób, które właśnie przekroczyły ważny punkt w swoim życiu i potrzebują wsparcia w tym trudnym dla siebie okresie. Coaching "Nowy początek" pozwoli opracować strategię, dzięki, której szczęśliwie i skutecznie zrealizują możliwości wynikające z tego czasu oraz pozwoli uniknąć nieoczekiwanych komplikacji.

 

- rozwiodłaś/rozwiodłeś się

- zmieniłeś/zmieniłaś miejsce zamieszkania

- rozpocząłeś/rozpoczęłaś nową pracę,

- została dokonana ważna zmiana w Twoim życiu

... to ten coaching jest dla Ciebie.

Poszerzanie przestrzeni osobistej

Czujesz, że możesz zrobić więcej, lecz coś lub ktoś Cię ogranicza? Mogą to być osoby zarówno z Twojego środowiska zawodowego jak i osobistego. Czasami jednak bywa, że blokady tkwią w nas samych i to my pozwalamy, by inni decydowali za nas, uniemożliwiając tym samym rozwój naszego potencjału. Ta forma coachingu, ma za zadanie raz na zawsze odrzucić ten sposób funkcjonowania oraz pozwolić czerpać pełną satysfakcję z poszerzonej przestrzeni życiowej. Jednak poszerzanie przestrzeni może być też rozumiane jako optymalny sposób zorganizowania życia i wtedy pracujemy nad zarządzaniem czasem.

 

 

Zmiana ścieżki zawodowej 

Ta forma coachingu skierowana jest do  osób, które stoją  na rozdrożu  w swojej aktualnej karierze  i rozważają przebranżowienie się. Sesje coachingowe  mają  na celu m.in. przyjrzenie się aktualnej  ścieżce kariery, pomoc w decyzji dotyczącej nowego zatrudnienia oraz pełne  wsparcie na wszystkich  kolejnych etapach zmiany kariery